Symfony – jak zabezpieczyć aplikację?

Nie tak dawno opisywaliśmy bezpieczeństwo w wordpressie. Dziś chcemy Ci przybliżyć jego aspekty w przypadku Symfony – popularnym frameworku PHP bazującym na wzorcu projektowym MVC. Od 2011 roku był on wykorzystywany w dużych projektach webowych takich jak Drupal, phpBB, eZ Platform, OROCRM i Joomla. Symfony dostarcza nam wiele gotowych modułów, które ułatwiają tworzenie aplikacji webowych. Trzeba jednak pamiętać, że bezpieczeństwo jest kluczowym elementem każdego projektu i dlatego pokażemy Ci najważniejsze zabezpieczenia o których należy pamiętać budując projekty z użyciem Symfony.

Awaria serwera – co robić?

Zdarzyła Ci się awaria serwera? Nie działa Twoja aplikacja lub serwis internetowy? Poniżej znajdziesz kilka podstawowych porad, jakie działania podjąć, aby dowiedzieć się co się stało i spróbować to naprawić. Jako przykład, na potrzeby artykułu, omówimy przypadek awarii serwera odpowiedzialnego za usługi WWW, ale większość rad możez zastosować do awarii dowolnego typu.

Dlaczego aktualizacje w piątek to zawsze zły pomysł?

Już od poniedziałku myślisz o swoim weekendowym wypadzie. Od wczoraj masz wszystko spakowane, znajomi dzwonili, że ruszacie za kilka godzin. Jeszcze tylko zlecisz update, żeby wszystko było gotowe jak wrócisz w poniedziałek rano. Już za godzinę zapomnisz na dwa dni o pracy. A może jednak nie możesz zapomnieć?
Pozwól, że opowiemy Ci o tym, dlaczego błędem jest przeprowadzanie aktualizacji przed samym weekendem.