Jak poprawnie skonfigurować serwer pocztowy?

Własny system pocztowy to dobry pomysł nawet dla małej firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz pełną kontrolę nad jej działaniem oraz danymi przechowywanymi na serwerze. Dodatkowo komunikacja z użyciem adresu z nazwą firmy wskazuje na profesjonalizm. Utrzymując własny serwer pocztowy należy jednak pamiętać o kilku kwestiach, które z pewnością ułatwią Ci życie, zapewnią bezpieczną pracę oraz spowodują, że Twoja korespondencja nie wpadnie bezpodstawnie do SPAMu.

Jak chronić się przed atakiem (D)DoS?

 

Jeśli nie spotkałes się nigdy z pojęciem ataku DDoS, to jesteś bardzo szczęśliwym człowiekiem, albo niełatwo spotkać Cię w internecie (a przynajmniej nie masz swojej strony). W czasie pisania tego postu, na świecie trwają 4 ataki zakwalifikoane jako duże (aktualne dane możesz sprawidzć tu).

Dlaczego Twoja strona potrzebuje certyfikatu SSL przed 1 lipca?

Jeśli pełny adres Twojej strony internetowej zaczyna się od HTTP, to znaczy, że dane przez nią przesyłane, nie są szyfrowane. Do tej pory, jeśli witryna nie zbierała danych osobowych lub innych wrażliwych informacji przy pomocy np. formularza kontaktowego, protokół HTTPS nie był wymagany. Zmieni się to za niecały miesiąc, a dokładniej od 1 lipca.